Jaki hosting wybrać dla swojego serwisu i dlaczego Kei.pl?

Od razu na wstępie zaznaczamy, że nie jest to wpis sponsorowany, a nasza subiektywna opinia oparta o lata doświadczeń z wszelkimi firmami hostingowymi 🙂

W Sieci można znaleźć całą masę artykułów na temat tego, jaki hosting dla swojego bloga wybrać. Niestety w sporej liczbie przypadków - sumarycznie - podana jest lista firm, bez konkretnego wskazania na jeden hosting (bo tutaj oczywiście bywa różnie i każdy hosting ma wady i zalety), co w niekoniecznie pomaga użytkownikowi w ostatecznym wyborze.

My postanowiliśmy rozwiązać sprawę nieco inaczej i napiszemy Wam - bazując na własnych doświadczeniach - gdzie z naszego punktu widzenia najlepiej ulokować swoje pieniądze, dokonując zakupu usługi hostingu.

Ile firm, tyle opinii

Prawdą jest, że w Internecie można znaleźć tysiące opinii na temat firm hostingowych. Prawdą jest również, że jedna firma zbiera i pozytywne opinie i negatywne. Cóż, wszystkim dogodzić nie można, każdy oczekuje czegoś innego, a kupując daną usługę nie zawsze wiadomo, co otrzyma się w zamian.

Wszelkiego rodzaju rankingi często opłacane są przez ulokowane na nich firmy, a one same równie często "wynajmują" inne osoby do pisania negatywnych opinii na temat konkurencji i analogicznie - pozytywnych o sobie. Komu więc ufać? Na to pytanie chyba nie ma dobrej odpowiedzi, ale... warto podpytać znajomych, którzy mają jakieś doświadczenia z daną firmą, co oni sądzą na jej temat i czy polecają (czy też nie) zakup usług właśnie tam.

Możesz również zaufać nam

Bywa tak, że hosting, który idealnie sprawuje się dla napisanych własnoręcznie serwisów WWW, nie do końca idealnie działa z instalowanymi na nim aplikacjami, np. WordPress'em (na nim skupimy się w tym artykule, gdyż jest to najpopularniejszy system blogowy). Powody są różne: nieodpowiednia konfiguracja środowiska hostingu, brak obsługi jego niektórych bibliotek dla języka PHP na którym oparty jest WP, a także wiele, wiele innych niedogodności.

Są też hostingi, które stworzone są specjalnie dla systemu WordPress i pod niego konfigurowane. Ale i tutaj bywa różnie i nie zawsze jest tak kolorowo, jak opisują to firmy na swoich stronach. I nawet hostingi "wordpressowe" zawodzą. Testowaliśmy wiele usług hostingowych, serwerów VPS... wiemy co mówimy 🙂

Ale do rzeczy...

Cały serwis promujbloga.pl (który oczywiście oparty na WordPress nie jest, niemniej jednak potrzebuje bardzo sprawnego hostingu), jak i nasze serwisy "dodatkowe", takie jak blog.promujbloga.pl (WordPress), pomoc.promujbloga.pl (WordPress) i porady.promujbloga.pl (WordPress), a także kilkanaście innych, hostowane są przez sprawdzoną przez nas od kilku lat firmę Kei.pl.

Jakie usługi dokładnie oferuje Kei.pl pisać nie będziemy (z ofertą możecie zapoznać się bezpośrednio na ich stronie - do czego zachęcamy), skupimy się tylko na aspekcie samego hostingu.

To dlaczego właśnie Kei.pl? 4 najważniejsze powody (według nas)

1. Pomoc techniczna - jednym z najważniejszych aspektów każdej usługi jest pomoc techniczna. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą doświadczoną w "walce z hostingami", czy też zupełnie początkującą, sprawny administrator jest na wagę złota. W Kei.pl - jak wynika z naszych doświadczeń - średni czas odpowiedzi na zgłoszenie, to od 20 minut do 2 godzin, zależnie od pory wysłania zgłoszenia (BOK odpowiada całą dobę). Uwierzcie nam, to naprawdę bardzo dobre wyniki.

2. Bardzo dobra konfiguracja - na różnych hostingach instalowaliśmy różne aplikacje, takie jak np. WordPress, ownCloud, Nextcloud i wiele innych. Z żadną aplikacją nie doświadczyliśmy problemów z jej instalacją, ani działaniem. Co nagminnie miało miejsce w przypadku innych firm hostingowych. A biorąc pod uwagę, iż skupiamy się w tym artykule głównie na systemie WordPress... on po prostu działa... i to świetnie.

3. Brak limitów i ważne dodatki - nawet najtańszy pakiet hostingowy w Kei.pl pozbawiony jest limitów transferu, domen, kont FTP, baz danych, stron WWW. Dodatkowo każdy pakiet posiada możliwość utworzenia baz PostgreSQL (co nie jest częste w przypadku innych firm, a są to bazy, które bardzo cenią sobie programiści, a które wykorzystujemy również my), dostęp do repozytoriów SVN/Git oraz dostęp do hostingu poprzez SSH (który pozwala na sprawne i szybkie zarządzanie nim z poziomu konsoli - ale to oczywiście opcja dla zaawansowanych użytkowników - niemniej jednak "lepiej mieć i nie potrzebować, niż potrzebować, a nie mieć"). Dodatkowo, dzięki opcji SNI, możesz zainstalować na swoim hostingu wiele certyfikatów SSL (to ważna opcja, jeżeli posiadasz więcej niż jednego bloga lub inne serwisy WWW).

4. Działanie - to zdecydowanie najważniejszy aspekt każdej firmy oferującej usługi hostingowe. W zasadzie nie ma firmy, której hosting działa zawsze, bez chociażby kilkusekundowych przerw. Nie zmienia to faktu, że Kei.pl jest najbliżej ideału, jeżeli chodzi o testowane przez nas na przestrzeni lat usługi. Przerwy w dostępie zdarzały się niezmiernie rzadko i były w zasadzie nieodczuwalne (niech świadczy o tym fakt, że nikt nigdy nie zgłosił nam problemów z dostępem do żadnego z naszych serwisów od 2 lat), a jeżeli już takie przerwy się zdarzają, to bez żadnego wpływu na komfort korzystania ze stron WWW przez naszych użytkowników. Raz na jakiś czas zdarza się, że promujbloga.pl może być niedostępne przez kilka sekund, ale jest to zazwyczaj spowodowane restartem serwera związanym np. z instalacją nowego certyfikatu SSL.

Podsumowanie

Wybór hostingu zależy oczywiście od indywidualnych preferencji i potrzeb. Nie ma idealnej usługi i zapewne nigdy nie będzie. Nie zmienia to faktu, że jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z własnym blogiem/serwisem WWW, a chcesz posiadać "własne podwórko", szczerze polecamy Ci hosting od Kei.pl - na pewno się nie zawiedziesz.

Prosimy pamiętać, że wszystko co napisaliśmy, to nasza prywatna opinia na podstawie naszych doświadczeń z wieloma hostingami w Polsce i w Niemczech na przestrzeni wielu lat spędzonych w Internecie przez nas i przez nasze serwisy WWW. Polecamy Kei.pl nie dlatego, że ktoś nas o to prosił (bo zdecydowanie tak nie jest), ale dlatego, że ta konkretnie firma jeszcze nigdy nie zawiodła naszych oczekiwań i mamy nadzieję, że to nie zmieni się również w przyszłości.

Oczywiście - jak to w świecie (szczególnie wirtualnym) - wszystko się zmienia, dlatego ten wpis będzie aktualizowany na bieżąco, jeżeli pojawią się aspekty (zarówno pozytywne i jak i negatywne) o których warto wspomnieć.

Zawartość serwisu chroniona jest polskim i międzynarodowym prawem autorskim.
Prawa do wszystkich treści zamieszczonych na stronach Serwisu zastrzeżone są na rzecz ich autorów.
Korzystanie z Serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności.

Made in Poland

Copyright © 2019 promujbloga.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.