Mini studio Blogera

W tym wpisie poruszymy temat oświetlenia ciągłego, dzięki któremu będziesz mógł spokojnie fotografować późną porą wieczorową, a nawet nocą. Zaznaczamy również to, iż ten wpis nie jest wpisem sponsorowanym. Chcemy Ci pomóc w doborze odpowiedniego sprzętu oświetleniowego bazując na naszych doświadczeniach.

W okresie jesienno-zimowym światła dziennego (białego) mamy coraz mniej, a podstawą dobrego zdjęcia - jak wiemy - jest światło. Nie chcemy też aby Twój budżet ucierpiał zbyt mocno, dlatego jeśli nie wiesz od czego zacząć, zapraszamy do poniższej lektury.

Kompletowanie zestawu oświetlenia ciągłego

Oświetlenie ciągłe jest idealne dla każdego amatora fotografii (i nie tylko). Dzięki niemu idealnie oświetlisz kadr, odwzorowując dokładne kolory fotografowanej rzeczy, nawet w egipskich ciemnościach. Natomiast robiąc zdjęcia telefonem, pozbędziesz się szumów oraz ziaren, a zdjęcia będą ostre.

Na sam początek w zupełności wystarczy Ci:

Istnieje też możliwość zamówienia kompletnego zestawu z softboxem lub parasolką - wtedy nie musisz się o nic martwić, wszystko przyjdzie razem, a Ty zamkniesz się w budżecie maksymalnie 134 zł już z wysyłką.

Jeżeli myślisz o nagrywaniu filmów, jeden z powyższych zestawów na pewno się sprawdzi. Dla uzyskania lepszych efektów, polecamy zakupić dwa zestawy oświetlenia ciągłego, aby równomiernie doświetlić obie strony kadru i zniwelować cienie za obiektem.

Nasze zamówienia składamy w sklepie fotograficznym Eltec.pl. Sklep oferuje szeroki asortyment, bardzo dobrą jakość, przystępne ceny oraz szybką realizacje zamówień. W razie konieczności wymiany towaru również nie ma problemu.

Co lepsze, softbox czy parasolka?

Naszym zdaniem lepszy jest softbox, ponieważ jest stabilniejszy, a przez to też mniej chwiejny, umożliwia on większą kontrolę nad światłem niż w przypadku parasolki, z której "ucieka" więcej światła.
W softboxie jest też lepsze, solidniejsze mocowanie żarówki. W plastikowej oprawie na żarówkę (sprzedawana jest w zestawach z parasolką) przeznaczonej przeznaczonej do montażu parasolki minusem jest wewnętrzny pierścień, który po jakimś czasie lubi wykręcać się razem z żarówką, co nie wpływa dobrze na komfort pracy.

Czy wystarczy sama żarówka?

Oczywiście. Ucieknie Ci dużo światła po całym pomieszczeniu, jednak moc żarówki pozwoli oświetlić cały pokój czystym, białym światłem. Jeżeli posiadasz w domu lampę z gwintem E27 możesz kupić samą żarówkę i wkręcić ją do lampy. Będzie Ci ciężko zapanować nad ukierunkowaniem światła, jednak zauważysz różnicę w porównaniu do zwykłych żarówek, i zdjęcia także będą lepsze. Koszt żarówki studyjnej (w zależności od mocy i rodzaju) to ok. od 22 do 86 zł.

Zawartość serwisu chroniona jest polskim i międzynarodowym prawem autorskim.
Prawa do wszystkich treści zamieszczonych na stronach Serwisu zastrzeżone są na rzecz ich autorów.
Korzystanie z Serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności.

Made in Poland

Copyright © 2019 promujbloga.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.