W jakim darmowym programie montować filmy?

Coraz częstszą formą przekazu wśród blogerów stają się filmy. Niekiedy łatwiej jest przekazać pewne informacje za pomocą dźwięku i obrazu niż samego tekstu - zwłaszcza jeżeli chcesz przekazać komuś wiedzę "zrób to sam". W tym celu najlepiej sprawdzi się video tutorial, pokazujący krok po kroku jak coś zostało zrobione. Masz telefon, aparat, kamerę - możesz nagrywać! Ale zaraz, w jakim programie potem najlepiej to wszytko zmontować żeby miało ręce i nogi?

HitFilm Express 2017

Obok najpopularniejszych płatnych programów do montażu filmów takich jak Adobe Premiere lub Sony Vegas jest też darmowy HitFilm Express 2017, który oferuje naprawdę wiele możliwości i przede wszystkim daje swobodę i kontrolę nad tym, co chcesz przekazać.

W HitFilm możesz zmontować swój film w jakości Full HD, a po tegorocznych aktualizacjach oprogramowania nawet w 4K. W programie zrobisz swoje intro, dodasz ciekawe efekty, stopkę z podpisem, podzielisz obraz lub nałożysz ich kilka na siebie, wyciszysz lub podgłośnisz audio w wybranym momencie, nałożysz kilka ścieżek dźwiękowych na siebie, itd. Jeżeli marzy Ci się nagrywanie video na green screenie, w tym programie wytniesz siebie i wkleisz za swoimi plecami co tylko zechcesz.

Początki z HitFilm Express

Montaż filmów to ciekawa i czasochłonna zabawa, lecz jak z każdym zaawansowanym programem, można mieć na początku problemy ze zrozumieniem go - jak działa, w co kliknąć/co zrobić żeby uzyskać żądany efekt, etc. Z pomocą przychodzi YouTube - kopalnia wiedzy i miliona tutoriali na temat tego programu. Większość poradników jest w języku angielskim, jednak fajny wstęp i kilka przydatnych efektów nauczysz się z kanału Krzysztofa Dziewiątkowskiego, które pomogą Ci w dalszej przygodzie z HitFilm Express.

Zawartość serwisu chroniona jest polskim i międzynarodowym prawem autorskim.
Prawa do wszystkich treści zamieszczonych na stronach Serwisu zastrzeżone są na rzecz ich autorów.
Korzystanie z Serwisu oznacza akceptację regulaminu oraz polityki prywatności.

Made in Poland

Copyright © 2019 promujbloga.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.